Metody stylizacji paznokci – jakie są najpopularniejsze?

Stylizacja paznokci w domowych warunkach jest dziś coraz bardziej popularna. Dostępność akcesoriów i produktów do profesjonalnej stylizacji zachęca do tego, by manicure hybrydowy czy żelowy wykonać w domowym zaciszu. Jednak pomimo spopularyzowania stylizacji paznokci w domu, wciąż najlepiej wybrać do tego profesjonalne studio paznokci. Manicure hybrydowy, żelowy i akrylowy to najczęściej wybierane metody. Na czym polegają? 

Manicure hybrydowy

Najpopularniejszą metodą stylizacji paznokci jest manicure hybrydowy, zwany potocznie po prostu “hybrydą”. Polega na pomalowaniu płytki paznokci specjalnym lakierem, który jest następnie utwardzany w lampie. 

Lakiery hybrydowe przypominają te klasyczne. Znajdują się w buteleczkach i aplikowane są pędzelkiem. Przygotowanie paznokci jest jednak w tym przypadku nieco inne. Płytkę należy dokładnie oczyścić oraz zmatowić (specjalnym bloczkiem, choć niektórzy robią to pilniczkiem papierowym o małej gradacji). 

Skórki wokół paznokci również wymagają opracowania – należy je dokładnie odsunąć, a najlepiej usunąć za pomocą frezarki, używając odpowiedniego frezu. Paznokcie należy następnie odtłuścić. W kolejnych krokach nakłada się: bazę, kolorowy lakier i top (każdą warstwę należy osobno utwardzać w lampie). 

Malowanie hybrydą wydaje się więc proste. Jednak nie do końca tak jest. Lakiery mają inną konsystencję niż zwykłe – są gęstsze i inaczej się je przez to rozprowadza. Dodatkowo trzeba bardzo uważać na to, by nie zalać skórek. W wielu przypadkach skutkuje to bowiem podrażnieniem, a nawet uczuleniem.

Perfekcyjne malowanie paznokci “pod skórki” nie jest więc zadaniem łatwym. Choć to praktyka czyni mistrza, to aby uniknąć zniszczenia płytki (np. nieumiejętnym zdejmowaniem stylizacji) lub uczulenia (pojawia się często, gdy lakierem zalejemy skórki), najlepiej udać się na kurs manicure

Kursy stylizacji paznokci dla początkujących przygotowują do samodzielnego tworzenia stylizacji, jak również do wykonywania prostych malunków na dłoniach klientek. Na kursie nauczysz się również, jak prawidłowo wykonywać zdobienia na paznokciach, jak wykorzystać naklejki na paznokcie czy wykonać jakiś efekt, np. kociego oka czy syrenki. 

Manicure żelowy

Stylizacja żelowa to już bardziej zaawansowana technika stylizacji paznokci. Przygotowanie płytki wygląda podobnie, tj. trzeba ją oczyścić i odtłuścić. 

Żel, w odróżnieniu od hybrydy, która jest w miarę elastyczną masą, po zastygnięciu jest twardy. Żelem można również przedłużać płytkę. 

Sporym wyzwaniem w stosunku do hybrydy jest to, że żel nakłada się na formie, a po utwardzeniu trzeba go opiłować, nadając mu odpowiedni kształt. W przypadku żelu bardzo ważne jest pamiętanie o prawidłowej budowie (i nadbudowie) paznokcia. Masa żelowa jest dość ciężka i twarda, dlatego stylizacja musi mieć odpowiedni kształt, by uniknąć mechanicznego uszkodzenia płytki. 

Manicure akrylowy

Manicure akrylowy utwardza płytkę najbardziej ze wszystkich metod. Masę tworzy się mieszając proszek ze specjalnym liquidem, a następnie nakłada się ją punktowo. Masa akrylowa ściśle przylega do paznokci, więc w odróżnieniu od żelu i hybrydy, nie ma ryzyka zapowietrzania się masy czy odpryskiwania. 

Choć dostępność produktów i akcesoriów oraz filmików instruktażowych zachęca do samodzielnego wykonywania manicure, to jednak jeśli nie ma żadnego doświadczenia w pracy z produktami do stylizacji paznokci, dla własnego bezpieczeństwa zacznij swoją przygodę od profesjonalnego kursu manicure. Nauczysz się prawidłowych podstaw, dzięki czemu nie będziesz powielać złych nawyków! 

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping